fall, fog, forest-3193305.jpg

Köken Aile Açılımı Yöntemi Neden Yapılmalı? 01

Köken Aile Açılımı
Köken Aile Açılımı Yöntemi Neden Yapılmalı?

Köken Aile Açılımı Yöntemi Neden Yapılmalı? Hayatımızdaki bazı olumsuz olayların yaşanmasının nedeni bilinçaltı kalıplarımızdır. Yaşadığımız iyi ya da kötü olarak düşündüğümüz olayları aslında farkında olarak ya da olmayarak biz oluştururuz.

Evrensel kader planımıza seçimlerimiz ile yön veririz. Farkında olarak yaptığımız ve bizim için iyi olan seçimlerimiz de elbette bir sorun. Bununla birlikte köken aile açılımı bize iyi olma sebeplerinin nedenlerini de öğretmektedir. Bu sayede iyi olan korunabilir ve geliştirebilir.

Zeytin Ağacı Dizisinde de gündeme gelen ve çok popüler hale gelen Köken aile açılımı ya da aile dizimi yöntemini yalından inceleyim.

Köken Aile Açılımı Yönteminin Çalışma Alanları Nedir?

Asıl ilgilendiğimiz ise kötü ya da olumsuz olan yaşadıklarımız. Farkında olmadan yatığımız seçimlerimiz ya da yönlenmelerimiz.

Köken aile açılımı yöntemi (KAAY) soyumuzdan gelen genetik aktarımın içinde anı ve hafızanın da aktarılması ve bu aktarılan bilgilerinin ne olduğunu bulmaktadır. Sonrasında da iyileşme proseslerinin uygulanarak katılıcının bu olumsuz aktarımdan özgürleşmesini sağlamaktır.

Anne, baba, kardeş, yakın ve uzak akrabalarımızdan aktarılan travmaları farkında olmadan yaşatmaya devam ederiz. KAAY Bunların hatırlanması sonrasında da iyileşmesini sağlar.

Köken Aile Açılımı Yöntemi İle Hangi Sorunlara Çalışabilir?

Hayatımızı ilgilendiren, fiziksel, duygusal, bilişsel ve enerjisel sorunlarının tümü için kullanılabilecek etkin bir yöntemdir. Özellikle Nedeni bilinmeyen, nedeni bilinmesin e rağmen düzelmeyen, Kısır döngü gibi tekrar eden, Nazar, şansızlık, olumsuz etki gibi farklı nedenlere bağlanan sorunlar, Ruhsal bir engel olduğu düşünülen durumlar gibi hayatımızdaki olumsuz giden durumlara getirdiğimiz her tür açıklamanın gerçek nedenleri bulmamızı sağlar. Birkaç medde ile hangi sorunlar üzerinde faydalı olduğunu sıralamaya çalışırsak;

Köken Aile Açılımı Yönteminin Bazı Faydaları Nelerdir?

 • Sizi geri tutan tıkanıklıkları serbest bırakmak
 • Sizi, çocuklarınızı ve onların yavrularını nesiller boyu yüklerden kurtarmak
 • Kendiniz ve başkaları için empatinizi, sevginizi ve şefkatinizi arttırmak
 • Hayattaki ölüm ve kayıplarla başa çıkmak için güç ve bilgelik geliştirmek
 • İlişkilerinizde (ebeveynler, eş, çocuklar, meslektaşlar, arkadaşlar vb.) olumlu değişimler yaratmak
 • Para, finans ve bolluk ile ilişkinizi dönüştürmek
 • Zihninizi, bedeninizi ve ruhunuzu dengelemek
 • Geçmişinizle ve bugün kim olduğunuzla iç huzuru geliştirmek
 • Kim olduğunuz ve hayatta ne istediğiniz konusunda netlik kazanmak
 • Hedeflerinizi takip edecek güce ve dürtüye sahip olmak
 • Kendinizi hayata açmak ve daha fazla enerji ve canlılık hissetmek
 • Aile hikayenizi bir başarı hikayesine dönüştürmek
 • Nesiller arası travmanın hayatınızdaki etkisini temizlemek

Köken Aile Açılımı Yönteminin Hızlı ve Etkin Çözüm Sağlamasının Nedeni Nedir?

Köken aile Açılımı grup çalışmasına katılan bireyler büyük bir şaşkınlık yaşar. Bilinç ve bilinçaltı çatışma içine girer. Bu sürç de bilinçaltı kodlanamaya uygun hale gelir. Zaten hipnonik bir çalışma olduğu için uygulama boyunca bilinçaltı temizliği ve bilinçaltı kodlarının düzenlemesi ve yeni yararlı kod tohumların atılması sağlanır.

Kişi Karmaşık duygular yaşayabilir. Ret etme eğitimine gidebilir. Hüzün duygusundan kaçınmak isteyebilir. Bazı katılımcılar için bu hoş olmayan bir süreçtir. Bu Duruma Kişinin rahat alanından uzaklaşması deriz. Bazı katılımcılar ise daha hızlı kabul etme süreci yaşarlar ve rahat alanlarından çıkmadıkları hissettikleri için olumsuz gibi gelen durumlar yaşamazlar.

İkinci aşamada ise farkındalık yaşanır. Sorunların Neden ve niçinleri öğrenilir. Farkındalık terapisi dediğimiz bu durum (sadece fark etmek ya da kabullenmek) Sorunların düzelmesinde hızlı ve etkin bir yoldur.

Üçüncü aşamada danışanda başka kişiler için rollere (burada role girme rol yapma değildir, O kişi olur) girer. Başkası için çalışıyormuş gibi görünürken aynı zaman da kendisi için de çalışma yapmaktadır. Benzer duygu ve düşüncelere sahip olduğumuz bir kişi için yapılan çalışma tüm grubu etkilemektedir. Bu da iyileşme prosesi hızlandıran diğer bir sebeptir.

Bilinçaltının kalıplarına ve insan doğasına uygun yöntemlerin kullanılması sürecin daha hızlı olmasına neden olan dördüncü sebeptir.

Özellikle kendi sistemimde uyguladığım sembollerin gücü ve şamanik çalışmalar ise enerjisel sorunlarının üzerinde iyileştirici çalışmalar yaptığımız için holistik bir şifa uygulanmış olur çok yönlü çalışma da köken aile açılımının çok hızlı ve etkin olasını sağlar.

Köken Aile Açılımında Kullanılan Teknikler

Paylaşmayı unutma :)